2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem Kapanış Töreni,İlçe Kaymakamı Halil UYUMAZ, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi KADIOĞLU ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf ÖZVATAN'ın katılımlarıyla Esenyurt Orhangazi İlköğretim Okulu'nda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra protokol konuşmaları yapıldı. Konuşmasında eğitimin önemine ve Esenyurt'ta eğitim için yapılabilecek çalışmalara değinen İlçe Kaymakamı 'Eğitimin gelişmesi için olmazsa olmazların en önemlisi,gönüllülük esas alınarak yerel imkanlarla, vatandaşımızın eğitime kendisinin sahip çıkmasıdır.

Samimiyetle ifade ediyorum ki,Esenyurt'ta eğitim konusunda; yapılan bütün güzel çalışmalara rağmen,daha yapacak çok iş var.Ben bu noktada özellikle iş adamlarımızı, hayır severler ve eğitim gönüllülerimizi daha çok okul yapmaya davet ediyorum.Ayrıca mevcut okullarımızın durumlarını da iyileştirmek zorundayız.'diye konuştu.

Öğrencilerimize üstün başarılar dileyerek konuşmasını bitirdi.

İlçe Kaymakamı Halil UYUMAZ'ın konuşmasının ardından Orhangazi İ.Ö.Okulu öğrencilerinden oluşan Öğrenci Korosu şarkılar seslendirdi.Anasınıfı öğrencileri Ront etkinliği gerçekleştirdi.

Öğrencilerin gösterilerinin ardından okullarımızın dönem birincilerine ödül olarak birer çeyrek altın dağıtıldı.

Ödül dağıtımından sonra öğrenciler İlçe Kaymakamı'nın elinden karnelerini aldılar.