84.579 öğrencinin eğitim gördüğü Esenyurtta 2010-2011 eğitim dönemi Fatih Sultan Mehmet Lisesinde yapılan tören ve etkinliklerle sona erdi.

Törende konuşma yapan İlçe Kaymakamı Halil UYUMAZ konuşmasında:

'Sizleri en güzel dileklerimle selamlıyorum, sizleri çok seviyor, her gün yeni bir şeyler öğrenerek, yeni duygular edinerek büyümenizi heyecanla izliyoruz. Gözlerinizdeki ışıltı bizim gelecek umutlarımızı da canlı tutuyor, tazeliyor. Sizlerin gelecek hayallerinizi kırmamak için büyük dikkat ve özen gösteriyoruz. Kalplerinizdeki yaşama sevinci hiç kaybolmasın istiyoruz. Ülkenize ve milletinize inanmaktan ve güvenmekten hiç vazgeçmeyin istiyoruz. Çünkü bizler sizlere bütün kalbimizle inanıyor ve güveniyoruz. Sizin berrak zihinlerinizin, coşkulu kalplerinizin, aydınlık hayallerinizin Türkiye'nin en büyük güvencesi olduğunu çok iyi biliyoruz. Başaracağınızdan, Türkiye'yi hepimizin gurur duyacağı bir ülke haline getireceğinizden, insanlığa barış ve esenlik ilhamı vereceğinizden hiç kuşkumuz yok. Yeter ki medeniyet aşkı ve insanlık sevgisi kalplerinizden hiç eksik olmasın. Eğitimde emeği geçen fedakâr öğretmenlerimizi ve okul müdürlerini tebrik ediyorum. Sevgili öğrencilerimize başarılar diliyorum.' Dedi.

Daha sonra İlçe Kaymakamı Halil UYUMAZ ve Belediye Başkanı Necmi KADIOĞLU İncirtepe İlköğretim Okulunda karne dağıtımına katıldı, öğrencilerle sohbet etti.