T.C.

ESENYURT KAYMAKAMLIĞI

İlçe Müftülüğü

Sayı : B.02.1.DİB.4.34.52.00-251/13/02/2012

Konu: Camilerde Kadınların Cuma ve Bayram

Namazı Kılabilecekleri yerler.

İSTANBUL VALİLİĞİNE

(İl Müftülüğü)

İlgi: 07.02.2012 tarih ve B.02.1.DİB.4.34.00.251/1685 sayılı yazınız.

'Camilerde Kadınlara Ait Mekânların Güzelleştirilmesi projesi' kapsamında, İlçemizdeki Camilerde Kadınların Cuma ve Bayram Namazı Kılabilecekleri yerler aşağıya çıkarılmıştır.

Bilgilerinize arz ederim.
Halil UYUMAZ

Kaymakam

KADINLARIN CUMA NAMAZI KILABİLECEKLERİ CAMİLER

S.N

İLÇESİ

CAMİ ADI

1.

ESENYURT

ESENYURT MERKEZ CAMİİ

2.

ESENYURT

ALBAYRAK CAMİİ

3.

ESENYURT

HZ. EBUBEKİR CAMİİ

4

ESENYURT

ESENKENT CAMİİ

KADINLARIN BAYRAM NAMAZI KILABİLECEKLERİ CAMİLER

S.N

İLÇESİ

CAMİ ADI

1.

ESENYURT

ESENYURT MERKEZ CAMİİ

2.

ESENYURT

ALBAYRAK CAMİİ

3.

ESENYURT

HZ. EBUBEKİR CAMİİ

4

ESENYURT

ESENKENT CAMİİ

13.02.2012 VHKİ: S. ZİYREK

13.02.2012 Müftü: M. MÜFTÜOĞLU

Doğan Araslı Bulvarı Hükümet Konağı Kat:1 34517 Esenyurt/İSTANBUL Ayrıntılı bilgi için irtibat: VHKİ: Salih ZİYREK

Tel. (212) 699 48 95 Faks: (212) 699 82 42 e-mail:esenyurtmuftulugu@ttmail.com


ESENYURT MÜFTÜLÜĞÜNÜN 2011 YILI CAMİ DIŞI DİN HİZMETLERİ RAPORU.

1-İlçemiz Müftülüğünün düzenlemiş olduğu Kadir Gecesi Mevlit programı Samanyolu Televizyonundan canlı olarak yapılmıştır.

2-İlçemiz Müftüsü Hayrullah YAVUZ tarafından ulusal Televizyon kanalı Kanal- 9' da Her hafta Perşembe günleri dini konuşmalar yapılmıştır.

3- İlçemiz Müftülüğünün düzenlemiş olduğu Konferans, Panel ve Açık oturum ve diğer programlar ulusal Televizyon kanalı Kanal- 9' da yayınlanmıştır.

4-Müftülüğümüz ile orman fidanlık Müdürlülüğü arsında yapılan görüşmeler ve anlaşma gereği Ağaç dikme Kampanyası düzenlenmiştir.

5-Müftülüğümüzde kurulan Komisyon tarafından mutat olarak şehit dul ve yetimler ziyaret edilmiş ve sorunları dinlenmiş olup, bu vesileyle çeşitli hediyeler verilmiştir.

6-Mübarek gün ve gecelerde yapılan programlar, İlçemiz Belediyesiyle işbirliği içinde yapılmış olup, programlar mahalli basında' da yer almıştır.

7-Müftülüğümüz Diyanet İşleri Başkanlığının neşrettiği kitaplar ve süreli yayınlar halkımızın gerçek ve hurafelerden arındırılmış bilgileri bulacakları kitaplar olarak halkımıza çeşitli uygun zaman ve mekânlarda tavsiye edilmiş ve Cami kütüphaneleri ve mahalli kütüphaneler kurulması sağlanmıştır.

8- Diyanet çocuk Dergisi ile Diyanet Aylık dergisine halkımızın abone olması teşvik edilmiş ve Gençlerimize ve halkımıza sesli ve görüntülü yayınlarımız hakkında bilgiler verilmiştir.

9-Gençlere alkol ve uyuşturucu alışkanlığı kazandıran ve şiddeti teşvik eden yayınların Zararları hakkında gençlere ve cemaate bilgilendirici toplantılar yapılmıştır.

10-Müftülüğümüz halkın takdirini kazanmış kanaat önderleri alim ve mahalli kahramanlar doğum ve ölüm günlerinde anma törenleri düzenlemiştir.

Süleyman KÜÇÜK

Beylikdüzü Müftüsü

Esenyurt Müftü V.