CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞU'NUN 87. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI

Değerli Esenyurtlular;

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 87. yılını birlikte kutlamanın gururunu yaşamaktayız.

Türk Ulusu, Atatürk'ün önderliğinde dünya tarihinde eşine ender rastlanır büyük bir kurtuluş destanı yazmıştır. Tüm zorluklara göğüs germesini bilmiş, en değerli varlığımız olan Cumhuriyeti kurmuştur.

Ulu Önder Atatürk'ün; "Türk Milletinin karakterine ve adaletine en uygun olan idare, Cumhuriyet İdaresidir" sözü, Cumhuriyetin anlam ve önemini en güzel biçimde ortaya koymaktadır.

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete geçtiği Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş olma konumuna yükseltmesidir. Milletimiz, Cumhuriyetle birlikte özgürce düşünebilen, onurlu ve eşit haklara sahip yurttaşlar haline gelmiştir.

Bağımsız ve özgür kalabilmek için çağa ayak uydurmak zorundayız. Bağımsız, güçlü, çağdaş Türk Devleti'ni var eden Cumhuriyet yönetimi, ülkemizin gelecekte de, uygar ve demokratik bir ülke olarak varlığım ve gelişimini sürdürmesinin güvencesidir.

Türkiye'yi aydınlık bir geleceğe taşımak konusunda herkese önemli ödevler düşmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti, Milleti ve vatanıyla bölünmez bir bütün olarak, birlik ve dirlik içinde sonsuza kadar yaşayacaktır.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet Bayramı'nızı kutluyor; hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

HALİL UYUMAZ

Esenyurt Kaymakamı