Sevgili Esenyurtlular en büyük bayramımızı coşkuyla kutluyor, Cumhuriyetimizi 89.yılına ulaştırmanın kıvancını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türk milleti, Atatürk'ün önderliğinde insanüstü bir gayret ve fedakarlıkla, bağımsızlık mücadelesinde eşsiz bir zafer elde etmiş, Cumhuriyet'in kurulmasıyla da, kendi devletinin yegane sahibi olmuştur.

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete geçtiği Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş olma konumuna yükseltmesidir. Milletimiz, Cumhuriyetle birlikte özgürce düşünebilen, onurlu ve eşit haklara sahip yurttaşlar haline gelmiştir.

Türkiye'nin, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak, kurum ve kurallarıyla işleyen bir demokrasi düzenine, güçlü bir ekonomiye ve 'yurtta sulh, cihanda sulh' ilkesi temelinde aktif bir dış politikaya sahip olması, hiç şüphe yoktur ki milletimizin en önemli kazanımlarıdır.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü O'nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet Bayramı'nızı kutluyor; hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

Halil UYUMAZ
Kaymakam