İSTANBUL 2010 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ

ESENYURT KAYMAKAMLIĞI

İLÇE KÜLTÜR SANAT PLATFORMU

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Esenyurt Kaymakamlığı İlçe Kültür Sanat Platformu kapsamında, 28.12.2010 tarihinde Esenyurt Halk Eğitim Merkezinde saat 11.00'de düzenlenen programda;

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan İlçe Kaymakamı Halil UYUMAZ;

Avrupa Kültür Başkenti bütçesinde ilçemize ayrılan yüz bin TL. bütçe ile 50 öğretmeninelli proje geliştirdiğini, 11 okula birer piyano alındığını, eğitim yaşını geçirmiş 100 öğrencinin katıldığı yetiştirici sınıf programında,öğrencilerin yeniden eğitime kazandırılmak üzere Prof. Dr. Sebahattin Zaim İlköğretim okulunda eğitim göreceğini,Adıyaman ve Kafkas Folklor ekibinin kıyafetlerinin bu ödenekten karşılandığını ve İstanbul mutfaklarından bir kaç demet yemekhazırlandığını, öğretmenlerinve öğrencilerin gördükleri dersler sonrasında hazırladığı el emeği göz nuru yemeklerin ikram edileceğini, bu projede üretilen tabloların bir kısmının alınarak Kaymakamlığımızda ve diğer Resmi Kurumlarda sergileneceğini bildirmiştir.


İSTANBUL 2010 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ ESENYURT KA YMAKAMLIGI

İLÇE KÜLTÜR SANAT PLATFORMU

49 Okulu, 2100 Öğretmeni ile 90.000 öğrencimiz ve ailelerini, 2010 kültür ve sanat etkinliklerinin paydaşı yaparak, Esenyurt halkının kültür sanat seviyesini yükseltmek amacıyla çalışmaktayız. Bugüne kadar ilçemizde;

50 Öğretmen Projesine 50.000 TL

10 Okulumuza 10 Piyano ( 11.000 TL. ) - - İncirtepe İÖO

- Sonnur Yalnızoğlu İÖO

- Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi

- Fatih Sultan Mehmet Lisesi

- Halk Eğitim Merkezi

- Fahir İlkel İÖO

- Yenikent İÖO

- Şair Fevzi Kutlu Kalkan İÖO

- İbrahim Özaydın İÖO

- Kıraç Fethiye Şükrü Olcay İÖO

2 Okulumuza Resim Atölyesi Kuruldu (10.000 TL)

- Kıraç İÖO

- Halil Akkanat Çok Programlı Lisesi

1 Okulumuzun Dış Cephe Boyaması Yaptınldı (10.000 TL)

- Esenyurt İÖO

Esenyurt Kaymakamlığı İlçe Kültür Sanat Platformu bütçesinden harcama yapılmış, halihazırda devam eden projelerimizle 2010' da Kültür ve Sanatı Okullarımıza ve Tüm Esenyurt'a yayma düşüncesiyle çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Devam Eden Projelerimiz Şunlardır:

_ İlçemiz Halk Eğitim Merkezinin Koordinasyonunda "Başka Bir Açıdan İstanbul" Projesi ( 11.000 TL. )

_ Zorunlu Eğitim Çağında Olup Herhangi bir İlköğretim Okuluna devam edemeyen çocuklarımızın Yeniden Okullara kazandırılması kapsamında 100 Çocuğumuza Yardım Projesi (8.000 TL)