İstanbul Valisi Hüseyin Avni MUTLU, 18.12.2010 tarihinde ilçemizde ziyarette bulundu
.Vali MUTLU'yu Kaymakamlığa gelişinde, Esenyurt Kaymakamı Halil UYUMAZ, Belediye Başkanı Necmi KADIOĞLU, ilçe protokolü ve kaymakamlık çalışanları karşıladı.İlçe Kaymakamı Halil UYUMAZ çini işlemeli tabak hediye etti. Kaymakamlık Şeref Defterini imzalayan Vali Hüseyin Avni MUTLU, Esenyurt'un 2008 yılında kurulan, yeniilçe olmasına rağmen kamu hizmetlerinin uygulanmasında başarılı olduğundan memnuniyetini belirtti.

thumbsthumbsİlçe Kaymakamı Halil UYUMAZ tarafından ilçemizde yapılan faaliyetler ve kaymakamlığın yaptığı hizmetler hakkında bilgi verildi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni MUTLU,'Sosyal hayat ve buna ilişkin yatırımlar dikkat çekicidir. Bütün imar düzenlemeleri nedeniyle halkın biraz daha bu tarafa doğru geldiğinin görüyorum. İstanbul'umuzun daha önceden göç noktasında çalışma bölgesi olarak insanlar geliyordu. Şimdi ise düzenli yapılaşmalarıyla ön plana çıkan Esenyurt'agöç ediyorlar. Demek ki, insanlar Esenyurt'u huzurlu bölge olarak görüyorlar.' dedi.

Vali Hüseyin Avni MUTLU ilçedeki incelemelerine, Esenyurt Belediye Başkanlığı, Esenyurt Serhan Tirit Merkez Camii, Devlet Hastanesi, Erenler Cemevi, Esenyurt Nikâh Sarayı, Kapalı Yüzme Havuzu, Prof. Dr. Sebahattin Zaim İlköğretim Okulu ve Kıraç Polis Merkezi Amirliği'ni ziyaret etti. Ziyareti sırasında ilçedeki projeleri beğendiğini belirtti.

Esenyurt İlçesi'ndeki ziyaret ve incelemelere İlçe Kaymakamı Halil UYUMAZ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri KAYA, İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Ali İhsan DOKUCU, Belediye Başkanı Necmi KADIOĞLU ve ilçe protokolü katıldı.