Esenyurt Kaymakamlığı , Esenyurt Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İş-Kur'un katkılarıyla Esenyurt'ta ki meslek liselerinde açılan 'Meslek Edindirme' kursları sona erdi. Toplamda 501 kişinin katıldığı kurslardan 232 kişi sertifika almaya hak kazandı.

Kursları başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifika dağıtımı; 21/01/2011 günü sat 18:00'da Esenyurt Kültür Merkezi'nde İlçe Kaymakamı Halil UYUMAZ'ın katılımıyla gerçekleşen törende yapıldı.

Törende konuşma yapan İlçe Kaymakamı Halil UYUMAZ;'Gençlerimizin meslek sahibi olması, bunun için zamanlarını ayırarak kurslara gelmeleri beni fevkelade memnun ediyor.Esenyurt'ta bu kursların çalışma sistemi yerleşti.Bundan sonrada bu kursları yoğunlaştırarak devam ettireceğiz.

Bu kurslarda başarılı olan gençlerimize sahip çıkma hususunda iş adamlarımıza önemli bir görev düşüyor.Bu kursların amacına ulaşması ve devam edebilmesi için gençlerimize mutlaka sahip çıkılmalıdır. Kursları bitiren gençlerimizin de iş araştırmalarını kendilerinin yapmaları, edindikleri meslek ile ilgili bilgilerini daha da geliştirmeleri gerekmektedir.

İlçemizde ayrıca İSMEK'in Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte yürüttüğü bir kurs devam etmektedir.Yine Kaymakamlığımız ile birlikte Halk Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü kurslar var.Son altı ayda 45'e yakın kurs açtık.Bu kurslardan 1200 öğrenci belge almaya hak kazandı.Bu 1200 kişiden bir çoğu iş bulmuş durumdadır.Bir kısmı da kendi işlerini kurmuşlardır.

Ben inanıyorum ki İşkur,Kaymakamlığımız, Esenyurt Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte düzenlediğimiz bu kursu bitirenler de iş bulacaklardır. 'diye konuştu.

İlçe Kaymakamının konuşmasından sonra sertifika dağıtımları yapıldı.